Podgórze - Zagłębie

KOJ: ZAGŁEBIE - PIŁAWIANKA

• autor: sandberg, 2010-05-06 22:46

Porażka juniorów w kolejnym z serii ""meczów o życie".

Futbolowy maraton w długi majowy weekend zakończyło spotkanie w Piławie Górnej gdzie juniorzy rozegrali mecz z najsłabszą jak dotąd drużyną w tabeli wiosennej - miejscową Piławianką.

Mecz niestety naszej drużynie nie wyszedł - podobnie jak rozegrany 2 dni wcześniej pojedynek z Polonią. Tym razem jednak w grze naszej młodzieży widać było nieco więcej walki i ambicji jednak nie wystarczyło to do uzyskania korzystnego rezultatu w tym ważnym pojedynku.

Piławianka od początku uzyskała wyraźną przewagę. W pierwszej pół-godzinie spotkania gospodarze wypracowali sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystali jednak żadnej w tym strzału z kilku metrów do pustej bramki Zagłębia. Nasz zespół mógł objąć prowadzenie w 8 minucie jednak po strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w porzeczkę. W pierwszej połowie meczu nasza drużyna wyprowadzała sporadyczne kontrataki natomiast Piławianka przeważała głownie szybkością i większą precyzją w rozgrywaniu akcji. Zdarzały się momenty gdy nasi juniorzy mieli kłopot z opuszczeniem własnej połowy boiska. Taktyka miejscowych mimo że dość prosta okazała się skuteczna. W 36 minucie gospodarze objęli w końcu prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla Piławianki, która wobec sytuacji na boisku de facto ustawiała już to spotkanie. W drugiej połowie przewaga Piławianki była już mniejsza i gra się nieco wyrównała jednak klarownych sytuacji do zmiany niekorzystnego rezultatu mimo ambitnej postawy było jak na lekarstwo. W 76 minucie było już po meczu bowiem miejscowi zdobyli kolejną bramkę strzałem głową. Nasz zespół stać było na honorowego gola w 88 minucie. bramkę precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego zdobył Łukasz Brudniak.

Niestety przegraliśmy jedno z najważniejszych spotkań tego sezonu. Co gorsze zwycięstwo Piławianki nalezy obiektywnie uznać za zasłużone i osiągnięte stosunkowo łatwo. Naszym piłkarzom pozostało jeszcze kilka meczy i bardzo trudna walka o punkty i utrzymanie na szczeblu okręgu.

PIŁAWIANKA PIŁAWA GÓRNA - GKS ZAGŁEBIE  3:1  (1:0)

Zagłębie: Gałek (78` Brylski) - Przybysz, Mandziejewski, Żygało (kpt), Niedźwiedzki - Brudniak, Bielakiewicz, Pierzchała, Patejuk (78` Michalewski) - Grycaj, Szczebak (27` Pińczuk)

1:0 36 ` Tubicz

2:0 49` Wawrzyński