Aktualności

KLASA B HUSARIA - ZAGŁEBIE

• autor: gkszaglebiefutbolowo, 2010-06-16 17:43

Efektowne zwycięstwo w ostatnim wyjazdowym meczu w Klasie B

W meczu przełożonej 10. kolejki wałbrzyskiej klasy B Zagłębie spotkało się na wyjeździe z Husarią Grzędy, Wynik tego spotkania nie miał już wpływu na końcowy kształt tabeli jednak naszym piłkarzom zależało na zrekompensowaniu kibicom porażki w meczu z Włókniarzem.

Husaria w bieżącym sezonie poczyna sobie lepiej niż w poprzednich rozgrywkach. W ubiegłym sezonie na specyficznym boisku w Grzędach uzyskaliśmy wyniki 0:0 oraz 2:1. Wszystko to wskazywało na to że czeka nas ciekawe widowisko.

Oba zespoły przystąpiły do spotkania w osłabionych zestawieniach. Mecz rozpoczął się od groźnej sytuacji dla gospodarzy gdy po dośrodkowaniu i strzale napastnika Husarii piłka nieznacznie minęła spojenie bramki Marcina Wojciechowskiego. W 9 minucie spotkania licznie przybyli kibice z Wałbrzycha mieli pierwsze tego dnia powody do radości. Bramkę dla Zagłębia zdobył Przemysław Suchara dokładnym strzałem w długi róg z ok. 20 metrów. Prowadzenie nieco uspokoiło poczynania naszych piłkarzy, którzy kontrolowali przebieg meczu. Dobrze tego dnia spisywała się nasza defensywa, która nie pozwoliła na zbyt wiele graczom gospodarzy. Do końca pierwszej połowy utrzymało się minimalne prowadzenie Zagłębia choć w przedostatniej minucie Mariusz Nowak pięknie złozył się do przewrotki na linii pola karnego jednak jego strzał trafił w poprzeczkę

Na początku drugiej połowy Nowak zdobył bramkę na 2:0, a chwilę później za dyskusję z arbitrem czerwoną kartkę ujrzał jeden z zawodników Husarii. Osłabieni gospodarze cofnęli się do defensywy jednak Zagłębie w ciągu 10-ciu minut zdobyło trzy kolejne bramki. Ich autorami byli ponownie Nowak i Suchara oraz Robert Cyrta, który precyzyjnym strzałem w okienko z rzutu wolnego ustalił wynik spotkania na 0:5. W końcowym fragmencie gry gospodarze uciekali się do ostrych często brutalnych fauli w efekcie czego na 3 minuty przed zakończeniem spotkania sędzia po raz drugi usunął z boiska piłkarza z Grząd. Wynik jednak nie uległ już zmianie i w ostatnim swoim wyjazdowym spotkaniu w klasie B Zagłębie Wałbrzych odniosła wysokie i zasłużone zwycięstwo.

HUSARIA GRZĘDY - GKS ZAGŁĘBIE  0:5  (0:1)

Zagłębie: Wojciechowski - Radoń, Szymaniak {kpt}, Zawadzki, M.Wosiński - Cyrta, Nyklasz (67` Zdanowski), Olszewski, Gryguć - Nowak, Suchara