Aktualności

Klasa B: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK NM

• autor: gkszaglebiefutbolowo, 2009-10-26 12:00

Derby Wałbrzycha dla Zagłębia !!

Hitem” ósmej serii spotkań wałbrzyskiej B klasy było derbowe spotkanie Zagłębia z Górnikiem Nowe Miasto. Jak przystało na spotkanie derbowe  obie ekipy przystąpiły do meczu bardzo zmobilizowane z chęcią udowodnienia swojej wyższości nad lokalnym rywalem.

W pierwszej połowie spotkania zaznaczyła się przewaga gości. Gracze z Nowego Miasta rozgrywali składniejsze akcje, częściej byli przy piłce. Zagłębie nastawiło się bardziej na grę z kontry. Gospodarze szukali swej szansy w akcjach oskrzydlających i wrzutkach w pole karne jednak tutaj najczęściej brakowało zawodnika, który zamknął by akcję lub zakończył ją strzałem z przedpola. Z kolei goście przeważali jednak z tej przewagi mało wynikało. Dobra gra kończyła się najczęściej przed polem karnym Zagłebia lub na lini defensywnej gospodarzy. Z groźniejszych sytuacji należy wymienić tę którą mieli piłkarze z Nowego Miasta po jednym z rzutów rożnych kiedy to napastnik gości z kilkunastu metrów strzelił w okienko bramki jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz Zagłębia Marcin Wojciechowski.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zasadniczo zmianie nadal to goście mieli więcej z gry. Jedyną zmiana było wyraźne zaostrzenie się gry choć częściej wynikające z nieustępliwej i zaciętej walki niż brutalności. Przełom nastąpił w 65 minucie za sprawą Marcela Dobiegi, który wykorzystał jedną z nielicznych okazji i zdobył ku ogromnej radości kibiców gospodarzy prowadzenie dla Zagłębia. W chwilę potem w wyniku kontuzji kolana z boiska zejść musiał Michał Gryguć, W końcowych fragmentach spotkania „wiatr w żagle” złapali gospodarze, którzy konstruowali zdecydowanie więcej akcji. Jedna z nich przeprowadzona w 83 minucie spotkania prawą stroną boiska zakończyła się wrzuceniem piłki na 16 metr odegraniem do Przemysława Dobiegi, który precyzyjnym strzałem w długi róg podwyższył na 2:0. Goście walczyli ambitnie do końca meczu o zmianę wyniku jednak bez powodzenia.

Po tym zwycięstwie Zagłębie pozostało na fotelu lidera, a Górnik postawił się w bardzo trudnej sytuacji w kontekście walki o awans. Należy dodać ze zwycięstwo nad drużyną z Nowego Miasta jest 15 z rzędu ligowym spotkaniem zielono-czarnych bez porażki, Na pochwałę zasłużyli również kibice Zagłębia, którzy w licznej grupie przez cały mecz głośno dopingowali swoją drużynę co na pewno pomogło piłkarzom.

ZAGŁEBIE WAŁBRZYCH – GÓRNIK NOWE MIASTO WAŁBRZYCH   2:0 (0:0)

Zagłębie: Wojciechowski - Boroń [kpt],Radoń,  M. Dobiega, M. Wosiński – Nyklasz (46 Szymaniak), Smolec, Kupniewski (55` Sawulczyk), Gryguć (70` Zawadzki) – P. Dobiega (89` Ślisz), Suchara