Aktualności

Sparing: Górnik Nw. Miasto - Zagłębie

• autor: sandberg, 2010-02-06 17:54
W dniu dzisiejszym seniorzy Zagłebia rozegrali kolejny mecz kontrolny
Na bocznym boisku stadionu na Nowym Mieście spotkały się w meczu sparingowym dwie czołowe ekipy wałbrzyskiej B klasy Górnik Nowe Miasto i GKS Zagłębie.

Mecz toczono na zaśnieżonej płycie boiska jednak przy stosunkowo wysokiej jak na ostatnie tygonie temperaturze. Warunki do gry były zatem przyzwoite. W pierwszej polowie spotkania optyczna przewaga należała do Górnika. Gospodarze kilkukrotnie stawali przed szansą zdobycia bramki jednak kończyło się na niecelnych strzałach lub na drodze stawał bramkarz Zagłębia Marcin Wojciechowski. Raz przyjezdnych od utraty bramki uratował słupek. A że jak to w piłce często bywa niewykorzystane sytuacje się mszczą to w 34 minucie po strzale Przemka Suchary, pod którego nogi trafiła odbita od poprzeczki piłka, Zagłębie objęło prowadzenie. Naprzerwę zielono-czarni schodzili w dobrych nastrojach bowiem w 42 minucie Michał Gryguć podwyższył na 2:0

W drugiej połowie więcej z gry mieli goście natomiast bramkę zdobyli piłkarze Górnika. W 70 minucie po wrzutce z lewej strony boiska napastnik gospodarzy precyzyjnym strzałem głową zdobył bramke kontaktową. Mimo licznych okazji wynik nie uległ juz zmianie.

GÓRNIK NOWE MIASTO WAŁBRZYCH - ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH  1:2 (0:2)